BİLECİK BOZÜYÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı Nisan Ayı Faaliyetleri

Yönetici Gelişim Programı Nisan Ayı Faaliyetleri

Yögep

''Demokratik, olumlu, destekleyici, kültürel, dönüşümcü, öğrenen, öğretimsel ve etik liderlik davranışları sergileyebilen yönetim anlayışı''

Tarih: 13 Nisan 2021

Saat: 14.00-17.00

 

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan imam hatip okulları yöneticilerine yönelik, yöneticilerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Yönetici Gelişimi Programı Fatih Sultan Mehmet İman Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

Yögep Nisan ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Programa, ilçemiz geneli tüm imam hatip okulları idarecileri katıldı.

Bakanlığın  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün programları doğrultusunda ''Demokratik, olumlu, destekleyici, kültürel, dönüşümcü, öğrenen, öğretimsel ve etik liderlik davranışları sergileyebilen yönetim anlayışı'' konulu  Yönetici Gelişim Projesi Nisan Ayı  programı çevrim içi gerçekleştirildi.

Demokratik liderlik konusunun konuşulduğu programda yöneticilik ve liderlik kavramları, bir kurumun sadece kanun ve yönetmeliklerle yönetilemeyeceğini insanlara güven vermenin önemine değinildi. Yöneticisi adaletli ve güvenilir olan işyerinde yönetişimin çalışanlara huzur vereceğini aidiyet duygusunun oluşturacağını belirtildi. İnsanlara emretmek yerine onlara rol model olmanın empati kurmanın önemi vurgulandı. Yönetim bilimleri alanındaki kavramların aslında kendi öz değerlerimiz de de var olduğunu sevgili peygamberimizin bu konuda en güzel örnek olduğunu belirtildi. Kendi medeniyet değerlerimize döndüğümüzde insanlara şefkat, merhamet ve adaletle davranmanın önemi ifade edildi. Okul yöneticilerinin günümüzdeki yöneticilik rollerindeki değişimleri kavrayabilmesi ve kendini çağın gerektirdiği liderlik özelliklerine sahip olma yolunda sürekli yenileyebilmeleri belirtildi.

İçinde bulunduğumuz kültür bireylerinin kendi öz değerlerine dönmesinin önemine dikkat çekilerek söylemekten çok yapmanın, rol model olmanın, kendi kültür değerlerimiz içerisinde çeşitli etkinliklere katılmanın önemli olduğunu vurguladı. Oturum iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

21-04-202121-04-202121-04-2021

 

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İsmet İnönü Caddesi Hükümet Binası 11300 Bozüyük / BİLECİK - 02283140059

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.